O Nas

Witamy,

O nowofundlandzie marzyłam od zawsze i w końcu to marzenie ziściło się. 5 kwietnia 1999 roku przyjechała do naszego domu Nufi, czyli Avalon CANDLE IN THE DARKNESS.

Nowofundland jest wspaniałym, dużym psem o wielkim sercu, które kocha „wszystko co sie rusza”. Ich naturalną predyspozycją jest ratowanie z wody, ale również ciągnięcie np. sanek czy noszenie juków. Wbrew swoim rozmiarom nie jest tak kosztowny w utrzymaniu jak by się mogło wydawać – potrzebuje dobrej karmy, ale podając ja zgodnie z zaleceniami producenta na pewno „misia” utuczymy. Potrzebuje spacerów, aby być w dobrej kondycji i codziennej porcji pieszczot – wtedy będzie szczęśliwy. Nie jest jednak psem dla Wszystkich:

  • bo wnosi piach i błoto gdy jest mokro
  • bo chlapie jak pije
  • bo potrafi się ślinić,

ale w dwójnasób odwzajemnia to miłością i przywiązaniem. W związku z tym nie jest psem, który może przebywać ciągle sam – on potrzebuje kontaku z człowiekiem. Jest to pies, którego nie da się nie kochać i jeżeli znajdzie miejsce w naszym sercu – będzie miał je tam zawsze. Jeżeli Ktoś akceptuje jego „wady” to nowofundland jest dla niego idealnym przyjacielem rodziny.

Ola, Marek z Nufi, Ami i Buickiem oraz Misiem (za Tęczowym Mostem)